czerwiec 2022

„Alternatywne metody komunikacji na zajęciach zawodowych”

 

W poniedziałek 20 czerwca w Zespole Szkół nr 6 w Rybniku odbyła się konferencja podsumowująca działania realizowane w ramach projektu POWER „Alternatywne metody komunikacji na zajęciach zawodowych”. Projekt realizowany jest w placówce od września 2019, a jego głównym celem jest transfer ciekawych i nowatorskich rozwiązań z zakresu alternatywnych i wspierających metod komunikacji oraz ich zastosowanie w nauczaniu osób o specjalnych potrzebach edukacyjnych.24 nauczycieli podczas szkolenia typu job shadowing, które miało miejsce w Limasol na Cyprze, podniosło swoje kompetencje w wyżej wymienionym zakresie.
W trakcie konferencji koordynatorka projektu Barbara Bauerek-Matloch omówiła jego przebieg, przedstawiła zrealizowane działania, a także podsumowała wypracowane rezultaty. Pani Monika Zielenkiewicz zaprezentowała praktyczne wykorzystanie metod alternatywnej komunikacji na zajęciach edukacyjnych na podstawie wykorzystywanego w szkole oprogramowania Mówik Print.
Każdy uczestnik wyjazdu otrzymał certyfikat Europass-Mobilność, potwierdzający nabyte w trakcie szkolenia kompetencje, a także potwierdzenie udziału w kursie języka angielskiego.

FILM OPISUJĄCY WSZYSTKIE DZIAŁANIA PROJKTOWE

 

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.