listopad 2021

Uczniowie ZS6 w Rybniku świętują Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka razem z UNICEF

 

W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka z UNICEF uczniowie na zajęciach lekcyjnych poznawali i przypominali sobie jakie prawa przysługują dzieciom. Każde dziecko i każdy młody człowiek powinien być świadomi swoich praw. Podsumowaniem zdobytych wiadomości był udział w quizie – Sprawdź co wiesz o prawach dziecka. Do rozwiązania były 3 Quizy o różnym stopniu trudności. Ze względu na sytuację epidemiczną i zasady rygoru sanitarnego turniej odbywał się w ramach zespołów klasowych. Wśród biorących udział w turnieju, wyłoniono grupę osób, które zdobyły najwyższą liczbę punktów.

Zwycięzcy zostali nagrodzeni drobnymi upominkami, które ufundowało Stowarzyszenie Przyjaciół i Wychowanków Zespołu Szkól nr 6 w Rybniku.

Gratulujemy wiedzy zwycięzcom.

 

W grudniu 2021 roku zakończył się konkurs plastyczny „Różne dzieci, takie same prawa”. Technika wykonania prac była dowolna. Prace nawiązywały do Konwencji Praw Dziecka, z którą uczniowie zapoznawali się na zajęciach. Konkurs podsumował nasze działania, jakie przeprowadziliśmy w szkole z okazji Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka z UNICEF.
Po powrocie do szkoły, po przerwie świąteczno- noworocznej jury wybrało najlepsze prace. Nagrodzono i wyróżniono 11 prac.
Dzięki zaangażowaniu Stowarzyszenia Przyjaciół i Wychowanków „ Dla Dobra”, które ufundowało nagrody, zwycięzcy zostali obdarowani drobnymi upominkami.

Nagrodzone prace można obejrzeć na pokonkursowej wystawie na korytarzu na 2 piętrze obok Biblioteki.

Organizatorzy: A.K. i I.P.

 

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.